Prowadzenie spraw frankowych, unieważnianie kredytów i pożyczek

Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu sprawy frankowych, w tym spraw o:

  • unieważnienie kredytu frankowego i zwrot dokonanych przez kredytobiorcę nadpłat,
  • uzyskanie nadpłaty przy zachowaniu ważności umowy w pozostałej części (po wyłączeniu klauzul abuzywnych),
  • ustalenie abuzywności postanowień kredytów frankowych

Unieważnienie kredytu frankowego

Unieważnienie umowy kredytu w walucie CHF wiąże się z licznymi korzyściami. Wśród najważniejszych należy wymienić zwrot od banku na rzecz klienta rat kredytu. W wypadku ustalenia nieważności umowy brak jest podstawy prawnej dotyczącej obciążenia majątku klienta hipoteką, którą możemy wykreślić. Poza tym nie trzeba płacić dalszych rat kredytu.

Odfrankowienie kredytu w CHF

Odfrankowienie kredytu polega na zmianie kredytu z frankowego na kredyt złotowy oprocentowany wg preferencyjnej stawki LIBOR CHF. Odfrankowienie kredytu to nie jest przewalutowanie, które oferują Banki !!. W wyniku odfrankowienia dokonane dotychczas nadpłaty rat powinny zostać zwrócone, a jednocześnie przyszłe raty kredytu będą o wiele niższe. Podobnie finalna kwota do zwrotu będzie o wiele niższa, gdyż kredyt zostanie pozbawiony przeliczeń walutowych. Dotychczas skutecznie prowadziliśmy sprawy o unieważnienie kredytu frankowego (również o odfrankowienie) m.in. wobec: Bankowi Millenium S.A., Getin Bank S.A., PKO BP S.A., Santander Consumer Bank, mBank S.A., Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska S.A., Raiffaisen Bank S.A., Bank BPH S.A., Bre Bank S.A., GE Money Bank S.A.

Kancelaria pomaga również w oddłużaniu i unieważnianiu pożyczek konsumenckich (tzw. chwilowek).

Unieważnienie pożyczki (chwilówki ) jest możliwe jedynie na drodze postępowania sądowego. .Bardzo często umowy pożyczki zawierają niedozwolone postanowienia umowne, które nie wiążą konsumenta. Skorzystanie z pomocy radcy prawnego lub adwokata w sporze z firmą pożyczkową lub windykacyjną często umożliwia znaczne zmniejszenie kwoty do zapłaty .

Dotychczas prowadziliśmy wygrane sprawy o unieważnienie pożyczki m.in. przeciwko Profi Credit S.A., Zaplo Sp. z o.o., Super Grosz Sp. z o., Daily Credit Sp. z o.o., Eques Debitum FIZNFS, Capital Service S.A., Aasa Polska, Provident S.A. i wiele innych.

Szybki kontakt